Čehijai dramatiska uzvara pār Zviedriju
by Sportacentrs.com|27 MAIJS 2021
share

Pasaules čempionātā hokejā šovakar pirmo uzvaru pamatlaikā izcīnīja Čehija, kas vēl trešās trešdaļas sākumā atradās iedzinējos ar 0:2, tomēr spēja izmantot divus skaitliskos vairākumus trešās trešdaļas sākumā un rezultātu izlīdzināja, bet 49. minūtē Lukašs Kloks jau izvirzīja vadībā Čehiju. Zviedrijai atspēlēties neizdevās, bet čehi beigās iemeta ripu arī tukšos vārtos - uzvara ar 4:2.

Spēli abas komandas iesāka ļoti agresīvi - tas nebija nekāds pārsteigums, jo gan Zviedrijai, gan Čehijai šovakar derēja tikai uzvara. Pēc gandrīz katra metiena vārtu priekšā sekoja grūstīšanās. Diezgan nervozā hokejā vadībā astoņas minūtes pirms trešdaļas beigām izvirzījās Zviedrija, gan no vārtu priekšas nūju partnera piespēlei pielika Andreass Vingerlī - 1:0. Trīs minūtes vēlāk zviedri pārsvaru dubultoja, kad vairākumā no labā iemetiena apļa ripu virs Simona Hrubeca pleca iemeta Rikards Rakels - 2:0 pēc pirmās trešdaļas.

Zviedrija - Čehija - IIHF Pasaules Čempionāts Hokejā 2021
27 MAIJS 2021
Otro trešdaļu aktīvi iesāka čehi, kuri tika arī pie iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču Adamu Rīderbornu pārspēt neizdevās. Vārtsargu vidū šovakar bija vērojams ļoti interesants duelis - abu komandu vārtus sargāja KHL Austrumu konferences finālā spēlējošo komandu vadošie vārtsargi - Rīdeborns ("AkBars") un Hrubecs ("Avangard"). Otrajā trešdaļā vārtsargi pārspēti netika - abi vārtuvīri atvairīja pa deviņiem metieniem.
Trešo trešdaļu Čehija iesāka ar vairākumu un spēja pēc 70 spēlētām sekundēm rezultāta starpību samazināt uz pusi - ar lielisku metienu no labā iemetiena apļa izcēlās Detroitas "Red Wings" uzbrucējs Jakubs Vrana - 2:1. Pie tam Čehija īsu brīdi vēlāk tika pie iespējas spēlēt vēlvienā vairākumā un arī to izmantoja - izcilu tik-tak-toe sadarbību un vārtu priekšas pabeidza Jans Kovārs - 2:2!

Čehija ar neizšķirta panākšanu vien nebija mierā - pēc ripas izcīnīšanas iemetienā no zilās līnijas pa vārtiem šķīla Lukašs Kloks. Ripu Rīdeborns aizskāra, bet glābt Zviedriju nespēja - 2:3! Čehija septiņu minūšu un septiņu sekunžu laikā bija panākusi atspēlēšanos no 0:2 un izvirzījusies vadībā.

Šokētā Zviedrija drīz vien tika pie vairākuma, tomēr to realizēt nespēja. Jau trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Rīdeborns devās mainīties pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas nepalīdzēja - tukšos vārtos ceturto ripu iemeta Jakubs Flekss - 4:2 un nodrošināja Čehijai pirmo uzvaru pamatlaikā šajā pasaules čempionātā.