Kazahstāna pārtrauc Vācijas uzvaras gājienu
by Sportacentrs.com|26 MAIJS 2021
share
Ļoti svarīgu uzvaru šodien pasaules čempionāta hokejā B apakšgrupā svinēja Kazahstānas valstsvienība, kas trešajā periodā guva divus bezatbildes vārtus, ar 3:2 pārspējot Vācijas izlasi.

Spēles sākumā abas komandas izveidoja labus vārtu gūšanas momentus, katrai no vienībām pa reizei trāpot pa vārtu pārliktņiem. Turpinājumā iniciatīvu pārņēma vācieši, Tobiasam Rīderam vienā no epizodēm metienā no asa leņķa ripu raidot pret vārtu stabu.

Pirmie vārti mačā tika gūti otrā perioda septītajā minūtē, kad ripu spēcīgi pa vārtiem meta Aleksandrs Šins, tai rikošetā no vāciešu aizsarga kājas ielidojot Matiasa Nīderbergera sargātajā cietoksnī un Kazahstānai izvirzoties vadībā ar 1:0. Kazahstāna gan priekšgalā atradās tikai trīs minūtes, Tomam Kūnaklam izpildot nevainojamu plaukstas metienu vārtu labajā augšējā devītniekā - 1:1.
Otrās trešdaļas 14. minūtē Kazahstānas vārtsargu Ņikitu Bojarkinu ar raidījumu tuvajā augšējā stūrī pārspēja Matiass Plahta, tomēr pēc Kazahstānas trenera pieprasītas momenta video caurskates tika noteikts, ka vācieši, ieslidojot zonā, bijuši aizmugurē. Pēc nieka 45 sekundēm gan Vācija savu panāca, Markusam Eizenšmitam skaitliskajā vairākumā Vāciju izvirzot vadībā ar 2:1. Arī šoreiz Kazahstāna pieprasīja video caurskati, tomēr šoreiz vācieši kazahu zonā bija ieslidojuši legāli.

Pēdējās trešdaļas pirmajā pusminūtē pieredzējušais Kazahstānas hokejists Romāns Starčenko nopelnīja iespēju izpildīt soda metienu, ko pēcāk arī pats izcili izmantoja, raidot ripu starp Nīderbergera kājsargiem - 2:2. Nervozā cīņas turpinājumā Vācija nerealizēja vairākumu, kā arī citas savas iespējas, pašaizliedzīgi cīnoties Kazahstānas spēlētājiem, kuri bloķēja vairākus pretinieku izdarītos metienus.

Mača izšķirošais brīdis pienāca 56. minūtē, Aleksejam Makļukovam iedodod filigrānu tālo piespēli Pāvelam Akolzinam, kurš izmantoja izgājienu vienatnē pret Nīderbergeru - 3:2 Kazahstānas labā! Pēdējās minūtēs vāciešiem nelīdzēja vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju, Kazahstānai pārtraucot divu neveiksmju sēriju savstarpējās cīņās.

28. maijā Kazahstāna spēlēs pret Kanādu, savukārt Vācijai dienu vēlāk paredzēta cīņa pret pasaules čempioni Somiju.